Současnost obce

Obec Labská Stráň (něm. Elbleiten) se nachází v okrese Děčín, kraj Ústecký.

Obec je přístupná po silnici III.třídy z Arnoltic a končí v obci na návsi točnou. Obec leží na náhorní plošině řeky Labe a zhruba ze dvou třetin je obklopena skalním masivem nad kaňonem řeky Labe, který se táhne od statutárního města Děčína až do sousedního Saska. Z obce se lze pokochat překrásnými scenériemi. Severní pohled z obce odkrývá nádherný výhled na pískovcové útvary tyčící se nad obcí Hřensko. Západní pohled zase nabízí výhled na Děčínskou vrchovinu (německy Elbsandsteingebirge ), spolu s nejvyšším vrcholem německé části Großer Zschirnstein. Stolová hora tak se svou nadmořskou výškou 560,3 m dominuje svému okolí. Severo západně je zase vidět nejvýraznější stolová hora Českosaského Švýcarska Zirkelstein 385 m. Oba dva dominantní skalní útvary se již nacházejí v Saském Švýcarsku. Severo východním pohledem na skalní pískovcový masiv, který se táhne nad Hřenskem a kopíruje státní hranici je vidět Sokolí hnízdo – stylová chata, která se nachází u Pravčické brány . Obec má obytný charakter s větším rekreačním vyžitím. Katastr obce leží v CHKO Labské pískovce.
Labská Stráň je členem svazku obcí Českého Švýcarska.

Občanská vybavenost:

  • V obci se nachází obchod se smíšeným zbožím, jedno malé pohostinství a dvě rekreační střediska: Penzion RIMI a Hotel Belveder.
  • Pošta a školka jsou ve vedlejší obci Arnoltice.
  • Policie je v obci Hřensko.
  • Nejbližší obvodní lékař a škola jsou v obci Ludvíkovice.
  • Doprava: pravidelné spojení cca. každou hodinu s Děčínem zajišťují autobusy DÚK. Spojení je součástí linky DÚK Libouchec – Děčín – Labská Stráň (Autobusová linka č 432).